Jak se zbavit akné?

Jak se zbavit akné?

Akné je dnes problémem většiny mladých lidí. Pokud i vy trpíte touto nemocí, potom věřte, že se jedná o něco naprosto přirozeného – a to mnohdy nejenom v mladším věku. Přesto je ale akné problémem, a to hlavně z hlediska toho, že pupínky na obličeji, dekoltu, ale i v oblasti ramen mohou být nevzhledné. Jak tedy proti nim bojovat? Zde přináším několik zajímavých metod, které mohou pomoci i vám.

Začít je dobré stravou

Není nic nového, že i strava hraje velkou roli v tom, jak se cítíme, nebo jak vypadáme. U mnohých je dokonce dokázáno, že akné jim způsobuje třeba čokoláda. Pokud se chcete pupínků zbavit touto cestou, doporučuju zvýšit konzumaci mléčných výrobků. Nejlepší je poté rozhodně kefír, se kterým zaručeně nic nezkazíte. Doplním také, že dobré je vynechat i řadu nezdravých a tučných jídel. To vše povede i k tomu, že naše tělo bude mnohem lépe pracovat, díky čemuž se budou rychleji obnovovat buňky a tak bude docházet právě k tomu, že se budeme jak cítit lépe, tak budeme i lépe vypadat. Zapomínat poté nesmíme ani na čistotu prostředí, ve kterém žijeme.

I čistá pokožka hraje roli

Pokud se objeví první pupínky, měly by naše první kroky směřovat do koupelny. Proč? Jelikož pokožka potřebuje i dostatečnou porci hygieny. I zde je třeba, abych byl konkrétní. Odborníci doporučují mýt ji kvalitním mýdlem alespoň dvakrát denně. Místo mýdla jako takového je poté možné využít třeba také různé čisticí a jiné přípravky. Kromě běžného mytí je dobré pokožku také vyživovat. I zde najdeme v rámci kosmetického sortimentu nejenom řadu vyživujících krémů, ale také řadu různých přípravků, které umí akné zmírňovat. I ty bychom měli používat. Zde samozřejmě musím apelovat na to, že je důležitá pravidelnost. Vyléčit akné je běh na dlouhou trať a tak je třeba, aby byl každý z nás trpěliví.

Pomoci může i léčba

Pokud se nejedná pouze o běžné projevy, ale skutečně o výraznější problémy, je rozhodně třeba navštívit konkrétního lékaře. Jedině ten poté může diagnostikovat problém a zahájit léčbu. Jednou z nich je takzvaná léčba demodexu. Jedná se o vpravování látek jako je síra a jí podobné přímo do oblasti pod naši kůži. Zde dané látky dokážou efektivně působit na kožní buňky i mazové žlázy a tak projevy akné výrazně eliminovat. Nutno ale říci, že tyto postupy se skutečně používají hlavně ve chvíli, kdy je projev výrazný.

Pomoci totiž mohou i takzvané neinvazivní metody. Mnohdy je v rámci nich používán laser. Pomocí něho dochází ke stimulaci podkožních buněk. Ty se tak mnohem rychleji dělí a mnohem lépe se regenerují. A to vede k tomu, že je naše pokožka mnohem zdravější a tedy i k tomu, že akné může téměř dokonale vymizet. I zde je ale třeba myslet na to, že okamžitě to nebude. Mohou to být podobně jako v rámci předchozího lékařského zákroku doba i několik týdnů, než pokožka dokonale zregeneruje.