Pánská stylová móda – co je hitem?

Pánská stylová móda – co je hitem?

Je až s podivem, kolik mužů se dnes neumí oblékat. Přitom podíváme-li se do minulosti, třeba na dobu mého dědečka, bylo samozřejmostí, že každý muž chodil v obleku. Současné oblečení je však výrazně uvolněnější. To ale neznamená, že je současné oblečení jakkoliv správné, nebo že by snad muži měli být spokojeni s tím, jak vypadají. Stačí se ostatně podívat na to, jak někteří z nich hodí. Špinavé oblečení, ponožky v sandálech a další trapasy, které jsou k vidění každý den. Pokud vás zajímá, jaké styly a trendy dnes v mužském světě módy fungují a jsou oblíbené, poj%dme se na ně podívat.

Roli by měla hrát hlavně elegance

Viděli jste film Dannyho parťáci? Potom si z hlavních hrdinů můžete vzít ten nejlepší možný příklad. Nemusí to být nutně oblek, ale jisté zásady by fungovat měli. Především moderní muži to vědí a tak je dnes můžeme vidět hlavně ve stylových kalhotách, kde nechybí ani dobře padnoucí košile. Kvalitní materiál navíc zajistí prodyšnost i při horkých dnech. A tak je možné takto oblečen vyrazit skutečně kamkoliv. Jsou dokonce i místa, kde je to považována za ten nejnižší možný standard. Jso totiž třeba restaurace, kam vás zkrátka bez kvalitního obleku nepustí. Nevěříte, potom si zkuste zavolat do nějaké luxusnější a ptejte se na dress-code.

Kde elegance a styl funguje poměrně dobře, to je oblast golfu. Je sice pravdou, že si mnozí myslí že tento sport je pro movitější, ale to určitě nemusí být pravdou. A co právě zde jasně letí? Stylové kalhoty nebo kraťasy, zajímavé tričko s límečkem a stylové boty. A zajímavé rozhodně je, že co můžete nosit na greenu lze nosit i jako oblečení volnočasové. Hledáte-li tedy něco stylového, inspirujte se u golfistů.

Džíny pravděpodobně nezklamou nikdy

Sice ležérnější kousek oblečení, ale rozhodně o něm nemůžeme říci, že nemá styl. V kombinaci s košilí nebo tričkem s límečkem určitě patří mezi outfit každého moderního muže. Samozřejmě jsou džíny a džíny. Pokud sáhneme po modelech od vietnamců, velmi často se nám poštěstí koupit neforemný střih, nepohodlný materiál a naprosto úděsnou barvu. Za kvalitní jeansy je totiž třeba si připlatit. Na druhou stranu bude za co. A to jak s ohledem na pohodlnost a vzhled, tak hlavně s ohledem na kvalitu materiálu. Takové kalhoty vám zaručeně vydrží dlouhé roky.

Stylizujte se

Se stylovým oblečením mnohdy souvisí také to, do jaké role se chtějí konkrétní muži jasně stylizovat. Ostatně na internetu můžete najít celou řadu různých příkladů. Pokud mám být konkrétní, určitě je nejznámější stylizací metrosexuál. Tedy muž, který o sebe dbá možná více, než je zdrávo. Stejně tak ale je oblíbenou stylizací také hipster – velmi často identifikovatelný podle vousů. Z této stylizace ale vznikl dnes zajímavý lumbersexuál. A že ho možná na první pohled nerozeznáte od bezdomovce, to je v pořádku. Na druhou stranu, ve svých kruzích může mít i tato stylizace svůj určitý zajímavý styl.

Značky spjaté s neonacismem se postupně mění

Značky spjaté s neonacismem se postupně mění

Současného neonacistu už dávno nepoznáte podle holé hlavy. Proti tomuto poznávacímu znamení se poslední roky velmi ohrazují skuteční skinheadi. Tedy skupina lidí, která své názory staví na boji proti rasismu. Ten je současným neonacistům cizí. Jak ale takového poznáte? Třeba podle oblečení. Ani to už nemusí být natolik určujícím znakem. Proč? Jelikož se velmi často mění.

Několik pohledů do minulosti

Začít je určitě dobré pohledem do minulosti. Ta je spjata hned s několika značkami, které v tomto směru patřily právě mezi jasné poznávací znaky dřívějších neonacistů. Mezi tu hlavní patřila značka Lonsdale. Původně značka sportovní, která se však stala známou právě pro spojené s touto rasistickou scénou. Proti té se výrobci dlouho snažili bojovat různými kolekcemi. Jednou z nejpovedenějších se stala ta, která nese název „Lonsdale miluje všechny barvy“. Díky ní tak značku začali neonacisté kupovat stále méně a méně. Díky tomu se postupně stávala oblíbenější zase u řady sportovců, ale i u klasické komunity skinheads.

Podobně zajímavá historie byla spojena se značkou Fred Perry. Paradoxem je, že v zahraničí se jedná o naprosto běžnou a kvalitní značku oblečení. U nás však byla spojována právě s neonacismem. A to poměrně dlouhou dobu. Tedy v podstatě do té doby, než se zástupu tuzemských neonacistů podařilo zjistit, jaké má značka kořeny. Musím říci, že tento fakt mě vždy náležitě pobaví. Historie této značky je totiž spjata se stejnojmenným zakladatelem, který byl židovského původu. A jelikož proti Židům neonacisté aktivně vystupují, začali toto oblečení demonstrativně pálit. Zde musím říci, že i tuto značku si převzalo hnutí skinheads, které tak dává také jasně najevo, do jaké skupiny lidí jejich holá hlava patří.

Jak je to v současnosti se značkami?

Začneme-li tuzemskou značkou, rozhodně nesmíme zapomenout na výrobce oblečení Grassel. Jde o výrobce, který je s neonacistickou scénou přímo spjatý a který je v rámci této skupiny oblíbený. Podobně je to také se značkou Nibelung, která v mnohém dokonce vykrádá značku Thor Steinar, o které si povíme později. Obě tyto zmíněné značky jsou tak velmi dobrým poznávacím znakem toho, že máte čest s neonacistou – nebo s někým neznalým.

Podíváme-li se na oblast světového trhu, tak zde dlouho dominoval výrobce Thor Steinar. Na první pohled kvalitní a líbivé oblečení, ale také spjaté s touto scénou. Zde však musíme říci, že aktuálně se dané skupiny od značky odklání. Může se to nedálný prodej celé firmy, a to do arabských rukou. A to nemůže žádný neonacista tolerovat. A tak zbývá hlavně poslední neonacistická značka, která určitě budí největší rozpory. Jedná se o oblečení značky Eighty-Eight. Už samotný název totiž používá právě číslovku 88, kterou lze přenést do abecedy na dvě písmena – HH. A pokud vám stále nedocházejí souvislosti, jistě vše pochopíte po sdělení pozdravu Heil Hitler. Už chápete, co 88 znamená? Neonacisté však dělají, jako by nic a značka a její výklad byla jenom shodou náhod.