Zkusili jste do Google napsat něco jiného, než svůj dotaz?

Zkusili jste do Google napsat něco jiného, než svůj dotaz?

S moderními technologiemi jistě souvisí i internet. Ten dnes využívá každý z nás. Především proto, abychom na něm našli vše, co nás zajímá. S tím souvisí také vzestup jednoho online giganta, kterým není nikdo jiný, než internetový vyhledávač Google. Právě díky němu dnes můžeme najít všechny potřebné informace. A i když to může být pro někoho rutina a nuda, ne vždy to platí. Proč? Jelikož do vyhledávacího políčka můžete napsat i něco jiného, než váš dotaz. A co se stane? To vás může pobavit, ale i zabavit. Dané možnosti označuje pojem easter egg. A protože i já jsem fanouškem právě těchto zajímavostí, pojďme se na několik z nich podívat.

Písmo je nějaké jiné

Pokud jste zvyklí vyhledávat v rámci Googlu pravidelně, jistě jste si již zvykli na velikost písma, které je zde k dispozici. To ale nemusí za všech okolností zůstat stále stejné. Nevěříte? Potom zadejte jako vyhledávací dotaz slovo KERNING. A co to přinese? Všechna písmena na obrazovce se v rámci nalezených informací zvětší, a to přesně o jeden pixel. Samozřejmě platí to jenom v rámci tohoto dotazu. U jakéhokoliv jiného už nic nestandardního nemusíte čekat.

A když už o písmu, tedy o fontech mluvím, zcela určitě vás bude zajímat i fráze, která je označována jako BLINK HTML. Tu jednoduše napište do vyhledávacího políčka a stiskněte tlačítko Enter. A co se stane? Pokud umíte anglicky, již tušíte. Pokud ne, bude to pro vás zajímavé překvapení. Nechcete-li aktuálně nic zkoušet, potom vám to prozradím. Konkrétně půjde o to, že všechny nalezené výsledky vyhledávání začnou blikat. Zajímavá blbost, ale rozhodně potěší a pobaví.

Zpestřete si pracovní dobu

Nudíte se v práci? Potom si můžete zahrát nějakou zajímavou hru také ve vašem prohlížeči. A to přímo ve vyhledávači Google. Nevěříte, že je to pravda? Potom dejte na mě a do vyhledávacího okénka napište frázi ATARI BREAKOUT. A že se nic nestalo? Ano, máte pravdu. Pokud ale přepnete do vyhledávání na obrázky, již se hra automaticky spustí a vy se tak doma, ale třeba v práci můžete zabavit skutečně třeba na dlouhé hodiny. Ostatně to mohu potvrdit i já.

Rozhýbejte prohlížeč

Není to ale stále jediná možnost, která existuje. Velmi oblíbené je třeba i zajímavé rozhýbání vašeho prohlížeče. A co to přinese? Třeba fráze DO A BARREL ROLL dokáže celou vaši obrazovku dvakrát dokola otočit. Následně už vám nic nebrání v tom, abyste si vyhledali vše, co potřebujete. Pokud ale chcete, aby vám daná změna vydržela ještě o něco déle, potom zkuste napsat do vyhledávače slovo ASKEV. Celé výsledky vyhledávání se otočí na stranu. I to je jeden ze zajímavých easter ergů, které tento světový vyhledávač přinese.

A k čemu je to dobré? Konkrétně samozřejmě k ničemu. Na druhou stranu je to ale zajímavá možnost, jak se pobavit, nebo zajímavá možnost ukázat si, jak moderní technologie dokážou něco změnit jenom tím, že zadáte jednoduchý textový příkaz.